NOVO: PROJEKT VIS A VIS
Junija 2022 smo pričeli z izvajanjem projekta VIS A VIS – Podpora strokovnim delavcem v izobraževanju in zaposlovanju na področju avtizma, ki naslavlja več izzivov na področju avtizma v Sloveniji. Združujemo se različne nevladne in zasebne organizacije, ki nas povezuje ideja, da so na področju avtizma potrebne in mogoče spremembe. Nekatere od njih želimo doseči tudi s tem skupnim projektom. Cilj projekta je postaviti tako učinkovit model podpore zaposlenim v vzgoji in izobraževanju na Zavodu za zaposlovanje ter delodajalcem, da bomo z institucionalnim sodelovanjem na vseh ravneh izobraževanja in zaposlovanja izboljšali pogoje za učenje in zaposljivost oseb z avtizmom.
Projekt vodi Zveza nevladnih organizacij za avtizem Slovenije; partnerstvo sestavljajo naslednje organizacije iz Slovenije in Norveške:
ŠENTPRIMA – Zavod za rehabilitacijo in Izobraževanje, Alma Mater Europea, OŠ Kozara Nova Gorica, SKAZA IP, SPISS (NO).
Glavna vloga Šentprime v projektu je vodenje sklopa aktivnosti za razvoj modela podpore in pomoči na področju avtizma za delodajalce v Sloveniji. Najprej bomo opravili pregled stanja na področju zaposlovanje oseb z avtizmom v Sloveniji, nato pripravili vprašalnik in izvedli raziskavo o potrebah podpore in pomoči na področju avtizma za delodajalce v Sloveniji. Opravili bomo analizo in evalvacijo rezultatov in skupaj z drugimi partnerji ozaveščali in diseminirali ugotovitve raziskave ter razvili model podpore in pomoči delodajalcem in zaposlenim osebam z avtizmom za njihovo uspešno zaposlovanje.
Projekt financira Norveški finančni mehanizem 2014 – 2021; program Izobraževanje – krepitev človeških virov. Zaključil se bo konec aprila 2024.
Več o projektu na SPLETNI STRANI PROJEKTA VIS A VIS in družbenih omrežjih: FACEBOOK VIS A VIS
Rezultati projekta:
PREGLED DOSEDANJEGA STANJA NA PODROČJU ZAPOSLOVANJA OSEB Z AVTIZMOM
POROČILO RAZISKAVE MED DELODAJALCI
MODEL PODPORE DELODAJALCEM PRI VKLJUČEVANJU OSEB Z AVTIZMOM V USPOSABLJANJE IN DELO
PRIROČNIK ZA DELO Z OSEBAMI Z AVTIZMOM od predšolske vzgoje do zaposlitve